Espoon Tyttöjen Talo

Lintuvaarantie 2, 4.krs
02650 Espoo
info@espoontyttojentalo.fi

Tyttöjen Talo sijaitsee hyvien kulkuyhteyksien äärellä parin minuutin kävelymatkan päässä Leppävaaran asemalta.

Sisäänkäynti on Sointu-talon A-rapusta, josta pääset hissillä neljänteen kerrokseen myös esteettömästi.

Junat

Junista Leppävaarassa pysähtyvät A, E, L, S, U ja Y.

Bussit

Leppävaaraan pääsee useilla bussiyhteyksillä. Löydät 3.1.2018 uudistuneet aikataulut täältä: Reittiopas.

 

Espoon tyttöjen talo

Espoon Tyttöjen Talo
Lintuvaarantie 2, 4 krs.
02640 Espoo

Henkilökunta

Espoon Tyttöjen Talolla työskentelee tai toimii vapaaehtoisena tai opiskelijoina joukko monenlaisia naisia. Olemme täällä Talolla sinua varten ja meille on tärkeää, että sinulla on tervetullut olo. Henkilökuntamme on luotettavaa ja osaavaa, joten jos jokin asia askarruttaa, otathan rohkeasti yhteyttä esimerkiksi sähköpostilla.

Sonja Puolakka

Vastaava ohjaaja

Kasvatustieteen maisteri, KM
e. sonja.puolakka@espoontyttojentalo.fi
p. 050 468 9130

Maria Jäntti-Serrano

Ohjaaja

Nuoriso-ohjaaja
Ohjaustoiminnan artenomi AMK
e. maria.jantti-serrano@espoontyttojentalo.fi
p. 050 439 6772

Marjo Heinonen

Ohjaaja

Psykoterapeutti
Tanssi-ja liiketerapeutti
Sosionomi AMK
e. marjo.heinonen@espoontyttojentalo.fi
p. 041 505 7366

Nina Skibdahl

Seksuaaliväkivaltatyön ohjaaja (Otava-hanke)

Seksuaaliväkivaltatyöntekijä, Otava-hanke
Erityistason seksuaaliterapeutti (NACS)
Terveydenhoitaja
e. nina.skibdahl@espoontyttojentalo.fi
p. 046 922 9828

Vanessa Daniel

ohjaaja

Sosionomi (AMK)
e. vanessa.daniel@espoontyttojentalo.fi
p. 050 512 8184

Iris Katero

Ohjaaja, Sorella -monikulttuurisen jalkautuvan tyttötyön hanke

Sosionomi AMK
e. iris.katero@espoontyttojentalo.fi
p. 050 463 7506

Heidi Simola

Seksuaalikasvatus- ja neuvonta

e. heidi.simola@tyttojentalo.fi
p. 0400 877442

Inkeri Lappi

Vastaava ohjaaja, Nuoret äidit-toiminta

Kätilö
CranioSacral-terapeutti
Nuorisotyönohjaaja
e. inkeri.lappi@kalliola.fi
puh. 050 350 6515

 

Tilat