Espoon Tyttöjen Talo

Lintuvaarantie 2, 4.krs
02650 Espoo
info@espoontyttojentalo.fi

Tyttöjen Talo sijaitsee hyvien kulkuyhteyksien äärellä parin minuutin kävelymatkan päässä Leppävaaran asemalta.

Sisäänkäynti on Sointu-talon A-rapusta, josta pääset hissillä neljänteen kerrokseen myös esteettömästi.

Junat

Junista Leppävaarassa pysähtyvät A, E, L, S, U ja Y.

Bussit

Espoon sisäisistä bussilinjat: 3, 5, 20-29, 51, 96H, 543, P20 ja P21  sekä  seutuliikenteen bussit 106, 110, 205, 206, 231, 247, 248, 270, 290, 510, 514, 540, 550 ja 554 tulevat Leppävaaraan. Reittiopas.

 

Espoon tyttöjen talo

Espoon Tyttöjen Talo
Lintuvaarantie 2, 4 krs.
02640 Espoo

Henkilökunta

Espoon Tyttöjen Talolla työskentelee tai toimii vapaaehtoisena tai opiskelijoina joukko monenlaisia naisia. Olemme täällä Talolla sinua varten ja meille on tärkeää, että sinulla on tervetullut olo. Henkilökuntamme on luotettavaa ja osaavaa, joten jos jokin asia askarruttaa, otathan rohkeasti yhteyttä esimerkiksi sähköpostilla.

Marjo Heinonen

vs. Espoon Tyttöjen Talon Johtaja

Psykoterapeutti
Tanssi-ja liiketerapeutti
Sosionomi AMK
e. marjo.heinonen@espoontyttojentalo.fi
p. 041 505 7366

Maria Jäntti-Serrano

Ohjaaja

Nuoriso-ohjaaja (oppisopimusopiskelija)
Ohjaustoiminnan artenomi AMK
e. maria.jantti-serrano@espoontyttojentalo.fi
p. 050 439 6772

Pauliina Sneck

Ohjaaja

Nuoriso-ohjaaja (oppisopimusopiskelija)
Kulttuurituottaja AMK
e. pauliina.sneck@espoontyttojentalo.fi
p. 050 305 1717

Sonja Puolakka

Vastaava ohjaaja, Sorella -monikulttuurisen jalkautuvan tyttötyön hanke

Kasvatustieteen maisteri, KM
e. sonja.puolakka@espoontyttojentalo.fi
p. 050 468 9130

Iris Katero

Ohjaaja, Sorella -monikulttuurisen jalkautuvan tyttötyön hanke

Sosionomi AMK
e. iris.katero@espoontyttojentalo.fi
p. 050 463 7506

Inkeri Lappi

Vastaava ohjaaja, Nuoret äidit-toiminta

Kätilö
CranioSacral-terapeutti
Nuorisotyönohjaaja
e. inkeri.lappi@kalliola.fi
puh. 050 350 6516

 

Heidi Simola

Seksuaalikasvatus- ja neuvonta

e. heidi.simola@tyttojentalo.fi
p. 0400 877442

Nina Skibdahl

Seksuaaliväkivaltatyön ohjaaja (Otava-hanke)

Seksuaaliterapeutti
Terveydenhoitaja
e. nina.skibdahl@espoontyttojentalo.fi
p. 046 922 9828

Maria (Maikku) Wikberg

Johtaja (vanhempainvapaalla 05/2018 asti)

Johtaja JET
Yhteisöpedagogi YAMK
Sosionomi AMK
e. maria.wikberg@espoontyttojentalo.fi
p. 050 4422 173

Annika Puras

Ohjaaja, Sorella -monikulttuurisen jalkautuvan tyttötyön hanke (äitiyslomalla)

Toimintaterapeutti AMK
e. annika.puras@espoontyttojentalo.fi

Noemi Kortetmäki

Ohjaaja, Sorella -monikulttuurisen jalkautuvan tyttötyön hanke (äitiyslomalla)

e.noemi.kortetmaki@espoontyttojentalo.fi

Tilat